Inese Muižniece: Pope ir vieta, kurā varu sapņot

Ineses Muižnieces – Austras biedrības valdes locekles, Liepājas radošās telpas “Austras istaba” veidotājas – īpašā māka: spēt saturēt kopā un iedvesmot Austrasbērnus, organizēt koncertdzīvi un projektos rast tam visam finansējumu. 

Top festivāla VĀRTI portreti

Festivāla rīkotāji ceļā uz ceturtajiem VĀRTIEM, kuri Ventspils novada augstākajā vietā – Popes kalnā – vērsies no 26. līdz 28. jūlijam, sagatavojuši pirmos videostāstus. Katrs no tiem vēsta par kādu cilvēku vai procesu, iepazīstinot VĀRTU apmeklētājus ar festivāla māksliniekiem un notikuma vietu.

Pirmie portret-video pieejami festivāla mājas lapā, bet stāsta turpinājums līdz pat VĀRTIEM pavisam drīz būs skatāms kanālā RE:TV raidījumā “Ikdiena”.  

 

Shakuchi Un Ryu izpildījumā skanēs Popes vecajā pilskalnā

Svētdien, 28. jūlijā, VĀRTOS skanēs Shakuhachi flauta. Koncertu sniegs budistu mūks Un Ryu (Ukraina). Viņš stāsta: "Mana iepazīšanās ar flautu sākās tāpat, kā daudziem, kas praktizē Shakuhachi. Izdzirdot bambusa flautas skaņu, es apstājos un sāku meklēt, no kurienes nāk šī skaņa, kurā bija tik ļoti daudz!"

Zināmi ceturto VĀRTU mākslinieku vārdi

Festivālā VĀRTI savu dalību jau apstiprinājuši – Ainars Mielavs, Nils Īle un pasaules mūzikas grupa "Kanisaifa", Andris Akmentiņš, Haralds Sīmanis, Lorija Vuda, Reinis Jaunais, Zanda Štrausa, Laura un Dzintars Vītoli, Didzis Šķila un ritma grupa “Trans-cen-den-tālē”, Andžejs Beļevičs, Jana Egle, Inese Muižniece, Simona Rača, Jānis Rūcis, Silvestrs Sīlis, Maija Albāte, Mikus Frišfelds, Pēteris Narubins, Anta Eņģele, Maija Kalniņa, Ieva Tālberga un Un Ryu (Ukraina).

Talka 62,5 m virs jūras līmeņa

“Sāksim no iebrauktuves un tad pa perimetru apkārt kalnam. Ja talcinieku būs daudz, ņemsim arī kādu no sānu gravām,” par gaidāmo talku stāsta tās organizatori no biedrības “Popes muiža”. Tā kā nu jau vairākus gadus pilskalnā atkal notiek koncerti, īpaši tiks domāts par ugunskura vietām un to rūpīgu sakopšanu pēc talkas.

VĀRTI dodas uz Balttour 2019 un izdos 21. gadsimta SPĒKA DZIESMAS

Šajās dienās esam vienojušies ar “Austras biedrību” par sadarbību sērijas “21. gadsimta SPĒKA DZIESMAS” pirmā krājuma izdošanā. Austrasbērnu mūzikas ieraksti taps Liepājā, daudzu Latvijas dziesminieku mammas Austras Pumpures dzīvoklī, kur pašlaik tiek iekārtota mājas ierakstu skaņu studija,” stāsta Ilze Meiere, kura līdzdarbojusies arī pirmā, pirms septiņiem gadiem iznākušā, tautasdziesmu krājuma “SPĒKA DZIESMAS” izdošanā, “Kad Austrai Pumpurei vēl dzīvai esot vaicājām, vai dziesminieki ir mūsdienu tautasdziesmu teicēji, viņa atbildēja: “Sauc kā gribi. Var arī par MĪLESTĪBU.”

Ar Lauras Vinogradovas grāmatu LĀČU KALNS ver Saullēkta durvis

"Kāpēc man tas ir tik svarīgi? Jo es nāku no Popes, tur ir manas saknes. Bet ne tikai. Es tik dziļi sevī jūtu, ka kopā atverot šīs durvis, ir iespējams atvērt kaut ko ļoti ciet esam arī mūsos. Tas ir kaut kas lielāks kā izklausās. Lielāks kā izskatās. Es neprotu to izskaidrot, es vienkārši tā jūtu," atklāj rakstniece Laura Vinogradova un atzīst, ka grāmatas "Lāču kalns" iznākšana ir viens no skaistākajiem mirkļiem viņas dzīvē.

Iznāks Lauras Vinogradovas grāmata LĀČU KALNS

Ar ienākumiem no grāmatas "Lāču kalns" pārdošanas tiks atjaunota Popes muižas kungu mājas - tagad Popes pamatskolas - austrumu ieeja. "Aicinām kopīgi vērt gan simboliskās, gan katram pašam savas, gan Popes skolas Saullēkta durvis!" tā izdevēji - sociālās uzņēmējdarbības platforma POPE. HOPE. LOVE, kuru radījušas Popē notiekošā festivāla VĀRTI rīkotājas Dace Vašuka, Maija Kalniņa, Inese Muižniece un Ilze Meiere. 

Haralda Sīmaņa koncerts Popē (VIDEO)

- "Halluuuu! Sveicieni Popes kalnam no Gaiziņa! Bija, bija sniega cepure. Bija, bet izkusa," saka Haralds Sīmanis un dod savu svētību Mārtiņš Brūns veidotajam ieskatam festivāla VĀRTI sestdienas rīta koncertam baznīcā! Baudām!