Ilze Meiere: Neticami-ticami

Mirkli pieļāvām, ka varbūt 3. VĀRTOS atvērtas grib tapt divas grāmatas - gan Maija Kalniņa. Adrese - tepat blakus, gan Lauras Vinogradovas "Lāču kalns". Tomēr nē, plūsma kārtoja visu savādāk.

Inese Muižniece: Šādas dienas ir dārgakmeņi!

Pārliekot bildi pēc bildes Austras foto arhīvā, izkrīt maza lapiņa. Pēc skata diezgan sena. Kāda programmiņa... Un pēkšņi laiks, telpa un cilvēki savijas.

Inese Muižniece: Šodien Austrai būtu 90

Tālāk dzīvojošie Austrasbērni viņai piezvanītu, sveiktu dzimšanas dienā, bet viņa tiem atvaicātu pretī: “Kā iet, kas jauns? Kad atbrauksi uz Liepāju? Mums koncerts. Atbrauc..” 

Ilze Meiere: Pope, Tu esi laimes krekliņā dzimusi!

Sameklēju kopš vasaras otrās puses lolotā zīmola POPE, HOPE, LOVE* burtus, kurš tik nemanāmi un viegli piedzima trešajos VĀRTOS un nosūtu Aigars Milčs kopā ar ziemeļblāzmas foto, kura ar mums draugos jau kopš pirmajiem VĀRTI

Imants Ziedonis: Arī puķes ziedēšana jums nepieder

Ugunskurs nedeg, lai rādītu gaismu. Ugunskurs pašsadeg, pašmērķīgi sadeg. Un tomēr rāda gaismu. Tas ir ugunskura un gaismas izslāpušo kontrapunkts.

Ilze Meiere: Kad mazs un ļoti liels kļūst VIENS

Popes Pamatskola dāvanā no Līvas Landmanes saņems molbertus! VĀRTOS uz tiem Saullēkta zālē izvietosim Birutas Bensones gleznas, bet ikdienā pie tiem strādās un savus lielos sapņus sapņos Popes pamatskolas skolnieki un viņu skolotāja Ingrīda Priekule Andersone.

Maija Kalniņa: Mums jāiet to ceļu, kuru neviens nav gājis!

Vai arī durvis var atvērt ar grāmatu? To uzzināsim, kad piedzims un savus lasītājus satiks Laura V...inogradova Popei veltītais stāstu krājums. Ikviens grāmatas pircējs kļūs par Saullēkta durvju vērēju - Popes muižas (tagad - pamatskolas) austrumu ieejas atjaunotāju!

Jana Egle: Tie nav buramvārdi; tā ir īstenība, kura jau notikusi

Pope. Vieta, kuras vārds pēdējos divos gados ieguvis jaunu skanējumu. Tas vairs neskan tikai kā četras skaņas, kā P-o-p-e, tas skan...

Ilze Meiere: Priecīgus Saulgriežus!

"Dac a Maijs sēdēj Liepaja dārza. Vasara Pope atkal būs VĀRT. Tā es lasīj'," - vēl nenojauzdama, ka sarunājas ar sejasgrāmatas attiecīgā ieraksta autori, man kādudien Popes skolā stāstīja viena no tiem vairākiem desmitiem ļaužu, kuriem pēdējā mēneša laikā esmu ar prieku padevusi laburītu.