Edīte Padāne: Skatījos, kā lido taurenis!

"Austrasbērnu radošajā nedēļā kādā vakarā garajā gaitenī kāds naktstauriņš lidinājās starp gaismu un gaisu, un tapa šis:

 

Nereaģē uz gaismu
Dodies uz gaisu,
Jo tur kur ir gaiss,
Tur vienmēr būs arī Gaisma"

Austrasbērni: Tā viegli, gaiši un vienkārši

Austrasbērnu radošajā nedēļā pedagogu Lauras un Dzintara Vītolu vadībā kopīgi radītās dziesma "Tā viegli, gaiši un vienkārši" pirmatskaņojumu piedzīvoja 2019. gada VĀRTU dziesminieku lielkoncertā "Kalna stāsts". Dziesma ir daļa no topošā albuma "21. gadsimta SPĒKA DZIESMAS".

Inese Muižniece: Esam ceļā uz Austrasbērnu autordziesmu jeb 21.gadsimta spēka dziesmu albumu

Audio ierakstu studijā Liepājā ierakstīta 2019. gada festivāla VĀRTI radošo meistarklašu laikā tapusī dziesma "Tā viegli, gaiši un vienkārši".

Ilze Meiere: Neticami-ticami

Mirkli pieļāvām, ka varbūt 3. VĀRTOS atvērtas grib tapt divas grāmatas - gan Maija Kalniņa. Adrese - tepat blakus, gan Lauras Vinogradovas "Lāču kalns". Tomēr nē, plūsma kārtoja visu savādāk.

Inese Muižniece: Šādas dienas ir dārgakmeņi!

Pārliekot bildi pēc bildes Austras foto arhīvā, izkrīt maza lapiņa. Pēc skata diezgan sena. Kāda programmiņa... Un pēkšņi laiks, telpa un cilvēki savijas.

Inese Muižniece: Šodien Austrai būtu 90

Tālāk dzīvojošie Austrasbērni viņai piezvanītu, sveiktu dzimšanas dienā, bet viņa tiem atvaicātu pretī: “Kā iet, kas jauns? Kad atbrauksi uz Liepāju? Mums koncerts. Atbrauc..” 

Ilze Meiere: Pope, Tu esi laimes krekliņā dzimusi!

Sameklēju kopš vasaras otrās puses lolotā zīmola POPE, HOPE, LOVE* burtus, kurš tik nemanāmi un viegli piedzima trešajos VĀRTOS un nosūtu Aigars Milčs kopā ar ziemeļblāzmas foto, kura ar mums draugos jau kopš pirmajiem VĀRTI

Imants Ziedonis: Arī puķes ziedēšana jums nepieder

Ugunskurs nedeg, lai rādītu gaismu. Ugunskurs pašsadeg, pašmērķīgi sadeg. Un tomēr rāda gaismu. Tas ir ugunskura un gaismas izslāpušo kontrapunkts.

Ilze Meiere: Kad mazs un ļoti liels kļūst VIENS

Popes Pamatskola dāvanā no Līvas Landmanes saņems molbertus! VĀRTOS uz tiem Saullēkta zālē izvietosim Birutas Bensones gleznas, bet ikdienā pie tiem strādās un savus lielos sapņus sapņos Popes pamatskolas skolnieki un viņu skolotāja Ingrīda Priekule Andersone.