TIRKĪZS

- Kā es atcerēšos uz Zemes, ka debesis nav tikai debesīs? 
- Tu neatcerēsies. Tu jutīsi. Kad celsies. Kad kritīsi. Tu jutīsi, ka debesis nav tikai virs galvas. bet arī zem tavām kājām. Tās runās ar tevi lietus pilienos. Asarās. Tās mirdzēs rasā. 

BERILS

Sakura ir pienene...

2 SMARAGDI

Tas nebeigsies un nekad nav beidzies. Manas acis deg kā liesmas. Man ir ļoti dziļš saslēgums ar Mājām. Viss, kas ir apkārt, ieskaitot manu miesu, ir nebūtisks. 
Ir Mājas, un ir Māju enerģijas - mīlestības - izpausme caur manām acīm.

DIMANTI

Tev var piederēt pasaules lielākais dimants.
Tev var piederēt skaistākais pasaules dimants.
Tev var piederēt visi pasaules dimanti. 
Un tas ir skaisti. Tev pieder ļoti daudz. Ļoti. Daudz. 
Taču, ja tev nepieder jaudīgākais no pasaules dimantiem – dzīva sirds – tev nepieder nekā.

Maija Kalniņa: ...tāda brīnumaina matemātika!

Bez Tevis mani VĀRTI būtu citi. Bez manis – Tavi. Tāda brīnumaina matemātika un tāda brīnumaina būšana. Ja ļaujam laikam mūs panākt un piepildīties...

Maija Kalniņa: Iet Dullais Dauka bojā? Vai tomēr viņš iet dzimt?

Re, māsiņ, ievas ziedēt pošas...

Inese Sērdiene: Paņem violeto debesi...

Gads ne tuvu nav bijis viegls. Mēs, Austrasbērni, šķiet, tikai tagad lēnām sākam aptvert, kā tas tagad būs, kad Austras padoms skan tikai prātā, kad, dziedot mūsu ierastās dziesmas, Austras balss un ģitārspēle skan tikai mūsu galvās. Vēl skan dzīvā atmiņā sulīgie smiekli, balss intonācija, arī aizrādījumi, noteiktais tonis un ierastās frāzes. Un tad šķiet, ka jāsteidz veikt Austrasbērnu ierakstus, sakārtot Austras nošu pierakstus, digitalizēt materiālus, fotogrāfijas, sakārtot viņas dzīvokli, izveidot Austras istabu Liepājā.. Tik daudz kas ir darāms, tik daudz padomdevēju un ieteikumu sniedzēju... 

Dace Vašuka: Ar ko sākas MĪLESTĪBA? Kur sākas jūra?

...vispirms MĪLESTĪBA izrāva mani no virpuļa, kurā vairākus gadus atrados, pati nejuzdama, cik ļoti zaudēju sirdsjo izjūtu. Skatu aizmiglo panākumu sajūta, varas apziņa un materiālās stabilitātes dzinulis. Un ir jānotiek kam gana trakam, gana radikālam, lai no tā izrautos. Ja iestājas stāvoklis, kurā vairs nejūt mīlestības stīgu toņus, kas palīdz pieņemt sirdsjo lēmumus, tad kādam TUR AUGŠĀ neatliek nekas cits, kā strauji un negaidīti ievibrēt visas stīgas vienlaikus.  

Sākumā sajūta ir griezīga. Viss ir jūtīgs līdz kaulam...

Maija Kalniņa: Mana dzīvīte virves dejotāja

Paldies, Dzejniek! VĀRTU pulss ir rasts. Tātad – tie ir dzīvi. Tātad prasās vērties. Kaut nekas nav pašsaprotams, viss kļūst saprotams. Ka mēs atkal vērsim. Ka mūs atkal vērs. Atkal no jauna. Kā pirmoreiz.