Biedrības POPES MUIŽA trīs gadi

Festivāls VĀRTI. Tas nav stāsts tikai par mūziķiem – Latvijas dziesminiekiem, kuri pamodināja viena maza Latvijas pagasta klusējošo estrādi. Tas ir stāsts arī par vietējo kopienu, kura organizē talkas, izzina vēsturi un kopīgi ar pašvaldību plāno sava pagasta attīstību. 

Satikšanās vieta - Popes kalns

Aizlaikos Ventspils novada augstākā vieta – Popes kalns – bija sala, kuru apskaloja Litorīnas jūras ūdeņi. Dažus gadu tūkstošus vēlāk tur mijās seno kuršu un līvu zemes. Īpašas satikšanās Popes kalnā notiekot joprojām. Šoreiz videostāstā par mūziķi Kārli Būmeisteru un dzejnieci Maiju Kalniņu.

Jana Egle: Esmu izgājusi negaidītiem vārtiem cauri

Pirms diviem gadiem Literatūras gada balvas laureāte rakstniece Jana Egle atteicās no vairāk nekā divdesmit gadus atbildīgi pildītiem bērnudārza vadītājas amata pienākumiem un saka, ka šis lēmums viņas dzīvi darījis patiesi skaistu. 

Inese Muižniece: Pope ir vieta, kurā varu sapņot

Ineses Muižnieces – Austras biedrības valdes locekles, Liepājas radošās telpas “Austras istaba” veidotājas – īpašā māka: spēt saturēt kopā un iedvesmot Austrasbērnus, organizēt koncertdzīvi un projektos rast tam visam finansējumu. 

Top festivāla VĀRTI portreti

Festivāla rīkotāji ceļā uz ceturtajiem VĀRTIEM, kuri Ventspils novada augstākajā vietā – Popes kalnā – vērsies no 26. līdz 28. jūlijam, sagatavojuši pirmos videostāstus. Katrs no tiem vēsta par kādu cilvēku vai procesu, iepazīstinot VĀRTU apmeklētājus ar festivāla māksliniekiem un notikuma vietu.

Pirmie portret-video pieejami festivāla mājas lapā, bet stāsta turpinājums līdz pat VĀRTIEM pavisam drīz būs skatāms kanālā RE:TV raidījumā “Ikdiena”.  

 

Shakuchi Un Ryu izpildījumā skanēs Popes vecajā pilskalnā

Svētdien, 28. jūlijā, VĀRTOS skanēs Shakuhachi flauta. Koncertu sniegs budistu mūks Un Ryu (Ukraina). Viņš stāsta: "Mana iepazīšanās ar flautu sākās tāpat, kā daudziem, kas praktizē Shakuhachi. Izdzirdot bambusa flautas skaņu, es apstājos un sāku meklēt, no kurienes nāk šī skaņa, kurā bija tik ļoti daudz!"

Zināmi ceturto VĀRTU mākslinieku vārdi

Festivālā VĀRTI savu dalību jau apstiprinājuši – Ainars Mielavs, Nils Īle un pasaules mūzikas grupa "Kanisaifa", Andris Akmentiņš, Haralds Sīmanis, Lorija Vuda, Reinis Jaunais, Zanda Štrausa, Laura un Dzintars Vītoli, Didzis Šķila un ritma grupa “Trans-cen-den-tālē”, Andžejs Beļevičs, Jana Egle, Inese Muižniece, Simona Rača, Jānis Rūcis, Silvestrs Sīlis, Maija Albāte, Mikus Frišfelds, Pēteris Narubins, Anta Eņģele, Maija Kalniņa, Ieva Tālberga un Un Ryu (Ukraina).

Talka 62,5 m virs jūras līmeņa

“Sāksim no iebrauktuves un tad pa perimetru apkārt kalnam. Ja talcinieku būs daudz, ņemsim arī kādu no sānu gravām,” par gaidāmo talku stāsta tās organizatori no biedrības “Popes muiža”. Tā kā nu jau vairākus gadus pilskalnā atkal notiek koncerti, īpaši tiks domāts par ugunskura vietām un to rūpīgu sakopšanu pēc talkas.

VĀRTI dodas uz Balttour 2019 un izdos 21. gadsimta SPĒKA DZIESMAS

Šajās dienās esam vienojušies ar “Austras biedrību” par sadarbību sērijas “21. gadsimta SPĒKA DZIESMAS” pirmā krājuma izdošanā. Austrasbērnu mūzikas ieraksti taps Liepājā, daudzu Latvijas dziesminieku mammas Austras Pumpures dzīvoklī, kur pašlaik tiek iekārtota mājas ierakstu skaņu studija,” stāsta Ilze Meiere, kura līdzdarbojusies arī pirmā, pirms septiņiem gadiem iznākušā, tautasdziesmu krājuma “SPĒKA DZIESMAS” izdošanā, “Kad Austrai Pumpurei vēl dzīvai esot vaicājām, vai dziesminieki ir mūsdienu tautasdziesmu teicēji, viņa atbildēja: “Sauc kā gribi. Var arī par MĪLESTĪBU.”