Atpakaļ

Ilze Meiere: Priecīgus Saulgriežus!, 19.12.2017

Vēstules

"Dac a Maijs sēdēj Liepaja dārza. Vasara Pope atkal būs VĀRT. Tā es lasīj'," - vēl nenojauzdama, ka sarunājas ar sejasgrāmatas attiecīgā ieraksta autori, man kādudien Popes skolā stāstīja viena no tiem vairākiem desmitiem ļaužu, kuriem pēdējā mēneša laikā esmu ar prieku padevusi laburītu. (Pēc 38 gadu ilgas sabūšanas pilsētā ar rītdienu - ar ģimeni esmu pārcēlusies dzīvot uz kalnu, kurā senatne dziedina tagadni.)

Mūsu saruna notika īsi pēc tam, kad decembra pilnmēness gaismā bijām publiskojušas Santagora art/craft zīmējumu ar dziesminieci Popes ainavā, trešo VĀRTU vēstnesi.

Drīz vien kāds FB gļuks jeb tehniskā neražiņa ierakstu izdzēsa. Viss hronoloģiskais uzskaitījums pagalam - kā augustā sēdējām Maijas dārzā, kā septembrī Inese atsūtīja mums foto ar okeānu un gandrīz 1000 kilometrus camino somā līdzi nesto Daukas zīmējumu, kā oktobrī saņēmām sūtījumu no Santagoras ar trešo VĀRTI zīmējumu, kā novembrī atskatījāmies uz otrajiem VĀRTIEM caur video un meklējām trešajiem krāsas... Todien, pielikusi punktu rakstiņam - nodomāju: "Re, kā - šoreiz par skaisto vien!" Neuzrakstīju, ka griba atvērt saullēkta durvis - atnesa līdzi iespēju atkāpties dvēseles naktī un palūkot, kas, laika ritējuma putekļu apklāts, atrodams piķa melnumā. Kopš agras jaunības vai vēl senākiem laikiem. Kādas emocijas caur nerimstošu klepu pašā vasaras pilnbriedā cēlās uz augšu? Pavisam noteikti - ne vieglas. Neuzrakstīju pat to, ka četras Kurzemes spīganas nav satikušās kopš vasaras, jo plāngriezis nemitīgi pārkārto visu pa savam!

Decembra vēji no jauna iegrieza trešo VĀRTU virpuli - sākām darbu pie Lauras Vinogradovas stāsta "Von Berh(a)" izdošanas grāmatā. Ikviens tās pircējs piedalīsies Popes muižas austrumu ieejas atjaunošanā jeb saullēkta durvju vēršanā. Gatavojam arī VĀRTU vēstneša ceturto numuru un lūkojam pierunāt plāngriezi, lai ļauj mums beidzot satikties visām četrām!

Vakar saņēmām jaunu Santagora art/craft sūtījumu.

Priecīgus Saulgriežus!

Ps Un ja nu kāds Ziemassvētku labdarības noskaņā sajūt vēlmi noziedot trešajiem VĀRTIEM, saullēkta durvīm vai Lauras grāmatas izdošanai, lūk - rekvizīti:

Biedrība "SIETS"
Reģ.nr. 40008228848
Skolas iela 4-2, Pope, Ventspils novads, LV-3614
Konta nr. LV06HABA0551039122725

Jau tagad - mīļi pateicos!