Atpakaļ

Notiks I AM FINE pirmatskaņojumi, 16.11.2021

Vārti

Koncertstāstu "I am fine" veido 12 līdz šim plašākai auditorijai nedzirdētas mūziķa Mārtiņa Freimaņa dziesmas, kuras viņš uzrakstīja 90tajos gados, laikā, kad mācījās Aizputes vidusskolā un tolaik tās izpildīja skolas ansamblī “Ilze” un grupā “Trīsstūris”.

Teju 30 gadus tās glabājās apdzeltējušā dziesmu kladē, kurai šī gada sākumā tika notraukti laika putekļi un uzsākts ilgi izsapņots darbs pie to atkal skanēšanas.

"Vai mums ir iespēja atgriezt atpakaļ to laiku, kurā tapa šīs dziesmas? Kā šīm dziesmām būtu jāskan šodien? Tāpat? Pavisam citādi? Kāpēc vispār tām atkal vajadzētu skanēt un ko tās stāsta šodienai un mums pašiem? Tie ir jautājumi, kuri nerimtīgi pavadīja mani un šī procesa radošo komandu”, stāsta koncerstāsta idejas autore un režisore, Mārtiņa Freimaņa klasesbiedrene un draugs Maija Kalniņa.

Savdabīgi, bet lielais izaicinājums - pandēmijas laika diktētās izmaiņas un vairākkārt pārliktais pirmatskaņojuma datums – deva radošajai komandai nesteidzīgu laiku un ļāva iespējami patiesi uz tiem atbildēt.

Savu pirmo dziesmu pierakstu klades pēdējā lappusē Mārtiņš Freimanis uzšņāpis tekstu angļu valodā: I am fine. Tieši šī – neviennozīmīgi zīmīgo frāzi, kuras ironija un biežā neatbilstība savam saturam - izgaismo cilvēcīgas pretrunas un ir tik aktuāla arī šodien - izvēlēta koncerststāsta nosaukumam.

Koncertstāstā piedalās un to kopīgi veido īpaši šim projektam izveidots ansamblis: Maija Kalniņa, Normunds Kalniņš, Ieva Tālberga, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Māris Zīlmanis un Kaspars Boroduško.

Koncertstāstu "I am fine" caurvīs Maijas Kalniņas stāstījums, kurā iekausēti mirkļi, notikumu fiksācijas iz laika, kad šīs dziesmas tapa.

Biļetes uz tiešsaistes un klātienes koncertiem iegādājamas www.bezrindas.lv

Projekts tapis ar festivāla “Vārti”, Liepājas pilsētas, Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Kurzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu, Austrasbiedrības, kultūras nama “Wiktorija” un ERAF atbalstu.

Koncerta tiešraide Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2.kārta)” ietvaros, sadarbībā ar Kultūras Informācijas sistēmu centru un Valsts Kultūrkapitāla fondu (programma "Kultūrelpa").

Plašāk:

Koncertstāsts “I am fine” jeb Mārtiņš Freimanis pirms “Tumsas” / LR1 / / Latvijas Radio (lsm.lv)

Top koncertstāsts no Mārtiņa Freimaņa pierakstu klades | liepajniekiem.lv