Atpakaļ

Zirgu stallī KAZA KĀPA DEBESĪS, 19.07.2019

Vārti

Festivāla VĀRTI otrās dienas vakarā kinoteātrī Zirgu stallis plkst 18:00 būs skatāma režisores Laimas Žurginas filma "Kaza kāpa debesīs".

Daudzi Latvijas talanti, kuros šodien ar cieņu un apbrīnu novērtējam personības spēku, arī padomju laika stingrajā režīmā pamanījās uzturēt brīvības garu. Toreiz, kad pasauli pāršalca hipiju vilnis, pat dzelzs priekškars nebija pietiekami stiprs, lai idejas par miera un mīlestības caurstrāvotu attieksmi pret dzīvi un cilvēkiem, personības brīvību nenokļūtu arī Latvijā. The Beatles, Pink Floyd, The Rolling Stones un citas šī laikmeta mākslas, mūzikas un literatūras aktualitātes no mutes mutē, no rokas rokā gāja starp ļaudīm, kuri pulcējās ar leģendām apvītajā Rīgas kafejnīcā “Kaza”.

Viņus dēvēja par ‘kazistiem”, bet šodien viņu vārdi komentārus neprasa. Imants Lancmanis, Maija Tabaka, Māra Ķimele, Imants Kalniņš, Viks, Laima Eglīte, Biruta Delle, Andris Grinbergs un daudzi būtisku daļu no saviem dzīves uzskatiem veidojuši šajā domu gaisotnē.

Līdz ar to likumsakarīgi, ka festivāla programmā esam iekļāvuši arī režisores Laimas Žurginas dokumentāli filmu “KAZA KĀPA DEBESĪS”, kas šogad piedzīvoja pirmizrādi. Tā saskan ar šī gada festivāla vadmotīvu, ka ticība, cerība un mīlestība mūs vieno neatkarīgi no reliģiskās, etniskās un politiskās piederības.

Starp citu, Imants Lancmanis kopā ar saviem domubiedriem, apzinoties, ka jāglābj pērles, kas iet bojā Latvijas pilīs un muižās, rūpīgi izjauca un pēc tam uz Rundāles pili pārveda un atkal kopā salika arī vienu no Popes muižas krāsnīm, kas citādi būtu pārtapusi gruvešu kaudzē. Un, kur gan citur būtu piemērotāka vieta filmas seansam, ja ne Popes muižas bohēmiskajā, nepieradinātajā Zirgu stallī, kas atkal pārtaps koncertzālē un kinozālē.

Laipni lūgti! #atbrauciemileties #atbrauciemīlēties

Zirgu stallī KAZA KĀPA DEBESĪS