Atpakaļ

Eksperimentālās mūzikas apvienība NEJAUŠI piešķir skaņu Maijas Kalniņas dzejai, 04.09.2019

Vārti

Latvijas eksperimentālās mūzikas apvienība "Nejauši" laidusi klajā savu pirmo mini albumu "01.01", kas no 1. septembra pieejams Spotify, Amazon Music, Apple iTunes, Deeezer u.c. mūzikas straumēšanas platformās.

 
Albuma pamatā ir Maijas Kalniņas dzeja no grāmatas "Adrese - tepat blakus". Albumā dzirdama arī pašas dzejnieces balss, kas ierakstīta ierakstu sesijā 2018. gadā Popes muižā. Pirmo reizi šī mūzika tika atskaņota Dullo Dauku festivālā “Vārti”, Popes muižā grāmatas "Adrese - tepat blakus" atvēršanas svētkos. Mūzika ir speciāli rakstīta grāmatā atrodamai dzejai. 
 
Albuma pamatā ir grāmatas atvēršanas svētku dzīvās performances ieraksts, kas pēc tam studijā ticis gan pārveidots, gan papildināts, lai sasniegtu to skaņu piedzīvojumu, kāds tas ir tagad albumā "01.01".
 
Paši mūziķi – Roberts Dinters un Valdis Skarevičs – albumu raksturo kā: "Tā ir vienošanās sadursmē ar Maijas Kalniņas grāmatas "Adrese - tepat blakus" sevi īpaši uzrunājošajām šķautnēm. Sadursmē, kuras pamatā ir papildināšanas, saplūšanas, iziršanas un atkalsākšanās nosacījumi, ar virsnosacījumu - pagaismot." Albuma "01.01" ierakstā piedalījušies apvienības "Nejauši" dalībnieki Valdis Skarevičs un Roberts Dinters, albuma gala apstrādi ir veicis Dzintars Vītols. Vienam no albuma skaņdarbiem "Vienīgi Cilvēks" sadarbībā ar video operatoru un režisoru Jāni Šnipki ir tapis arī video.
 
Apvienība "Nejauši" pašos pamatos ir subjektīvi eksperimentāls brīvās mūzikas projekts, kā aizsācējs ir Valdis Skarevičs. Valdis ir mūziķis no Liepājas, kurš darbojies vairāk ambientās metālmūzikas lauciņā (ģitārists ansamblī Illa), kā arī folkmūzikā un bijis viens no Austrasbērniem (Austras Pumpures audzēkņiem). Apvienības "Nejauši" sastāvs var būt mainīgs atkarībā no situācijas un projekta, bet jau kādu laiku pamatsastāvā kopā ar Valdi ir Roberts Dinters, kurš vairāk pazīstams darbojoties kopā ar Ivo Fominu kā ģitārists un producents, kā arī ir Valda grupas biedrs ansamblī Illa un arī bijis viens no Austrasbērniem, un Andrejs Irbēns, kurš ir Salacgrīvas instrumentālās mūzikas apvienības "Āres" dalībnieks. 
 
Albums klausāms šeit:
https://open.spotify.com/album/1lTA3euqROAZV7N6wuB5ye?si=764hPSUoRByKdUY6Gi9Amw&fbclid=IwAR2D1DU-qKD0D__oPNhzKordg4w9jGPPtzPKXCTsgD0uYZ3k3rxpFQBL22U
 
NEJAUŠI - Vienīgi cilvēks