Atpakaļ

Ar daudzveidīgu kultūras programmu savus apmeklētājus uz Popi aicina festivāls VĀRTI, 25.07.2019

Vārti

Ar daudzveidīgu kultūras programmu savus apmeklētājus uz Popi aicina festivāls VĀRTI

Ar Latvijas dziesminieku koncertu “Kalna stāsts” piektdien, 26. jūlijā, sāksies festivāls VĀRTI, kurš uz gleznaino Popi ļaudis no malu malām aicina jau ceturto reizi. Trīs dienas  26., 27. un 28. jūlijā Popes dabas koncertzālēs un citās norises vietās apmeklētājus gaida daudzveidīga un krāsaina mūzikas, dzejas, kino un citu mākslu programma.

VĀRTI ir notikums, kurā satiekas cilvēks, vieta un laiks. Šogad ar vietu, laiku un saviem klausītājiem tiksies Ainars Mielavs, pasaules mūzikas grupa “Kanisaifa”, dzen budistu mūks Un Ryu, kā arī Latvijas dziesminieki. Savus vēstījumus tie dāvās gan muzikālās sarunās ar klausītāju tuvplānā, gan lielkoncertos. Popes luterāņu baznīcā  notiks teksta, mūzikas un dejas  satikšanās “Laika šūpoles”. Savukārt apmeklētāju iemīļotajā koncertzālē “Zirgu stallis” šogad tiks demonstrēta režisores Laimas Žurginas filma “Kaza kāpa debesīs”, kura lieliski sasauksies ar šī gada festivāla motīvu – hipiju pasaules sajūtas.  

Īpaša loma festivāla stāstā ir leģendārās dziesminieces Austras Pumpures idejām, šogad īpaši šim notikumam Austrasbērni sagatavojuši Imanta Kalniņa un savu autordziesmu lielkoncertu “21. gadsimta spēka dziesmas”.  

Naktīs degs dziesmu ugunskuri, aicinot ikvienu dziedāt visiem zināmas un vēl nezināmas dziesmas līdz pat rīta ausmai.

Festivāla sākotnējais mērķis – atgūt apklusušās Popes estrādes balsi un atgriezt šajā unikālās arhitektūras un akustiskas brīvdabas estrādē dzīvību – vainagojies panākumiem. 

Lai arī sākotnēji bija iecerēts, ka šī gada festivāls būs tas, kurš pirmais ieskanēsies atjaunotajā estrādē – tomēr negaidīti lietainā vasara aizkavējusi estrādes labiekārtošanas darbus. Taču tieši festivāla VĀRTI atklāšanas dienā tie noslēgsies un dziesmas skanēs. Lai būtu saudzīgi pret tikko iesēto zālīti, koncerti norisināsies uz skatuvēm pļaviņās -  starp estrādi un muižu.

 “Esam gandarīti, ka šajos VĀRTOS festivāla apmeklētājiem būs iespēja aplūkot un sasveicināties ar atjaunoto estrādi, kas šobrīd pat vairāk kā pirms rekonstrukcijas, atgādina amfiteātri, bet nebēdājam par to, ka koncerti tajā vēl nenotiks. Šis negaidītais pavērsiens ir ļāvis atrast jaunas vietas, kur izpausties un ceram, ka līdz ar to festivālā ienāks atkal jaunas un nebijušas sajūtas, kuras rada notikumu vietas,” stāsta viena no festivāla rīkotājām Dace Vašuka. 

Festivāla biļešu ieņēmi pēc izdevumu segšanas – paredzēti Popes muižas, tagad mazas lauku skolas, austrumu jeb Saullēkta durvju atjaunošanai.

Festivālā darbosies telšu pilsētiņa. 

Biļetes iegādājamas visās Biļešu Paradīzes kasēs.

Festivāla programma un vairāk informācijas rodama www.festivalsvarti.lv