Atpakaļ

Skatuves putekļu stāstos VĀRTU rīkotājas Maija Kalniņa un Dace Vašuka, 18.06.2018

Jaunumi

Maija Kalniņa:
“Ne visi dziesminieki ir mūziķi un ne visi mūziķi ir dziesminieki, bet daudzi mūziķi ir dziesminieki un daudzi dziesminieki ir mūziķi. Kāpēc mums visu vajag definēt? Manuprāt, tas ir cilvēku izaicinājums – atcelts šīs robežas, (…) neskatoties uz to, ka paši esam tās uzcēluši. Robežu nav. (…)
Pagaišgad Popē senajā pilskalnā, kurš bija saucis mūs kopā, kurš bija saucis dziesminiekus kopā, izskanēja Kārļa Būmeistera mūzikas un manu tekstu koncertstāsts. Es sapratu, ka esmu gatava grāmatai, ka man ir ko teikt pasaulei un pašai sev (…) Pope ir īstā vieta, kur atvērt grāmatu, kuras nosaukums ir “Adrese – tepat blakus”. Tajā no vāka līdz vākam ir iekusis milzīgs lineārais laiks. “
 
Dace Vašuka:
“Pirms pāris gadiem, kad nodibinājām vietējo Popes biedrību, vērsāmies pie pašvaldības, lai dod mums apsaimniekošanā barona fon Bēra muižas zirgu stalli, lai dod mums iespēju izglābt šo vērtību, kura gāja postā.
Gatavojoties pirmajiem VĀRTIEM, sapņojām, ka varbūt kādreiz kāds koncerts varēs notikt arī Zirgu stallī, bet notikta tā, ka pirmie VĀRTI sākās ar ļoti stiprām lietusgāzēm. Paldies visiem skatītājiem un māksliniekiem, kas to izturēja, neskatoties uz to, ka zeme ar debesīm griezās kopā. Tas bija maģisks mirklis!
Tā jau pirmajos VĀRTOS mūsu izsapņotais sapnis ātri kļuva par realitāti – sadedzām sveces, mukdami no lietus, Haralds Sīmanis iekārtojās uz vecajiem baznīcas dakstiņiem (…) un spēlēja ģitāru un neviens negribēja no turienes iet ārā...”


PALDIES Dacei Blathenai un visai lieliskajai Kurzemes Radio komandai!


Pilna saruna te:

VĀRTU rīkotājas Maija Kaliņa un Dace Vašuka intervijā Kurzemes Radio