BRĪNUMI notiek. Vienkārši NOTIEK!

...no tīra zila gaisa vai no ūdens - gluži kā nāra - iznira metinātāja, kura - turklāt - bija vērusi pirmos VĀRTUS. Jā, sieviete! Sieviete - metinātāja - dullais dauka... 

LAIKS mūsu ir UPE viļņos POPĒ

Kad otrajos VĀRTOS caur nakts ugunskuriem, stāstiem, koncertiem un nakts mistērijām būs izspēlēts viss, kas IR (reiz ir bijis un reiz atkal būs) - Zemei ieelpojot Lauvu zīmes Jaunmēnesi, pie sevis sauks Popes senais pilskalns, Kārlis Būmeisters ar grupu "Matters" un dzejniece Maija Kalniņa, lai koncertuzvedumā "Laiks mūsu ir upe" ļautu un atļautos "laikam mūs panākt un mūsos ietērpties". 

"VĀRTU vēstnesis" uzdeva Maijai un Kārlim katram pa trim (mazliet) provokatīviem jautājumiem. Un Maija atbildēja: "Bezkaunīgi samainīju pirmos divus jautājumus vietām. Nu, nava kauna dullajiem daukām. Tāpēc. Tieši tāpēc var notikt KRUSTOJUMI, var notikt VĀRTI."

Preses relīze: Aicina kopā aust Popes muižas saullēktu

Dullie daukas šogad VĀRTOS ar savām dziesmām un dzeju aicināti vērt Popes muižas saullēkta durvis. Proti - austrumu puses ieeja, kur reiz atradās gracioza veranda, joprojām ir aizmūrēta. Festivāla organizatori ar ieejas atjaunošanu vēlas simboliski aizsākt muižas kompleksa atdzimšanu un tic, ka kopā darot - neiespējamais kļūst iespējams. Ja tam būs lemts notikt, naudas upe caur sponsoru un mecenātu dāvinājumiem, un apmeklētāju biļešu ieņēmumiem - vēlreiz to apliecinās. Kopīgi aust Popes muižas Saullēktu aicināts ikviens, iegādājoties biļeti Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā.

KRUSTOJUMA fotostāsts

Priecīgus vasaras saulstāvjus! Jūsu un mūsu priekam fotomirkļi no brīnumaina Notikuma brīnumainā Ceļā uz VĀRTIEM.

Dullo dauku festivāla VĀRTI programma

Atrast Popes estrādes apklusušo balsi, atdot Popes muižai saullēktu, atgriezt muižas parka strautiņam spēku atkal plūst. Doties tālu, lai nokļūtu tuvu. Tieši tik maz. Un tieši tik daudz. Vai horizonts, kurš no Popes pilskalna paveras plašs un tāls, ir vienu vai divu vārtu attālumā? Sēd uz sava soliņa dullais Dauka un domā.

 

Nē, viņš nedomā, viņš jūt…

Preses relīze: Popē notiks dullo dauku festivāls VĀRTI

Dullo dauku festivālā gaidīts ikviens, kurš kaut reizi ir aizdomājies – diez, kas ir aiz tā tālā horizonta, kur satiekas zeme un debesis. Un vai varētu būt tā, ka horizonts ir meklējams arī mūsos – katrā pašā. Uz Popi jau  pošas Austrasbērni un daudzi citi Latvijas dziesminieki, stīgas skaņo grupa “Zāle”, mūziķis Kārlis Būmeisters un grupa “Matters”, koncerta kurpes auj izcilā klavesīniste Aina Kalnciema.

KRUSTOJUMS. Tā nav vieta, bet laiks

No okeāna līdz okeānam gāja MAIJA KALNIŅA, no vienas zemes malas līdz otrai pa okeānu airēja GINTS BARKOVSKIS. Viņu ceļi krustosies brīnumainā vietā - Popes muižā. Saulgriežos. Tiekamies?

KRUSTOJUMS - otrie vārti uz VĀRTIEM

Jo. Jo mums tā patīk. Jo ESI gaidīts arī TU! 

VISS un NEKAS. Notiek!

Ugunskurs. Turpinājums. Pūķi. Kalna strauts - dažas no pieturām ceļā uz otrajiem VĀRTIEM ļauj sajust, kā smaržos jūlija vidus Popē, bet pirms veram otros VĀRTUS, caur šo stāstu mīļi salocīsim pirmo VĀRTU izrakstīto deķi, rūpīgi noglabājot to pūralādes dibenā. Un tā... aiz trejdeviņām jūrām un trejdeviņām zemēm reiz dzīvoja...