Festivāls VĀRTI aicina uz preses konferenci Rīgā

Trešdien, 15. jūlijā, plkst. 15.00 uz preses konferenci Latvijas 1. Rokkafejnīcas Rokoko zālē – Rīgā, Mārstaļu ielā 2/4 – aicina festivāls VĀRTI, kas notiks Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē š.g. 25. jūlijā. Žurnālistiem būs iespēja tikties ar 1984.gadā sarakstītās rokoratorijas “Kā zeme, jā jūra, kā debess” autoriem Juri Kulakovu un Juri Sējānu, dziedātāju Olgu Rajecku un Popes muižas vēsturiskās verandas atjaunošanas projekta autori – arhitekti Zaigu Gaili.

Vārti

VĀRTI piedalās Latvijas Pasākumu foruma rīkotajā diskusijā

"VĀRTI vērsies un par to vislielākais prieks!" diskusijā atzina viena no festivāla rīkotājām Maija Kalniņa "Brīvdomības ideja nemitīgi ir iemiesota festivālā VĀRTI. Nevis izmantojam to mākslīgi kā trendu, bet tā notiek pati par sevi. (...) Augstpapēžu kurpes paliek kaut kur grāvmalē, uz šosejas. Tituli un viss pārejais Popes smilgās nobirst. To cilvēki ļoti izbauda."

Vārti

Ilma Strazdiņa: Festivālu nākotne ir nelieli, ar īpašu rūpību radīti notikumi

"VĀRTI saskan ar cilvēka vēlmi saņemt augstvērtīgu kultūras devu, būt lēnā un mierīgā plūdumā un justies savā ziņā īpašam."

Vārti

Popes pamatskola: Verandai būt!

Mūsu vīzijās redzam, ka jauno verandu varētu izmantot kā daudzfunkcionālu telpu visi novada ļaudis. Ļausim izgaismoties vēstures, izglītības un kultūras jaunajai vietai! Verandai būt!

Vārti

Piezīmju grāmatiņa VĀRTI. Saullēkta veranda

“Filip, atver vīnu,” saka Zaiga, kad redz, ka mūs ar Daci un abus puišus ar videokamerām – Mārtiņu Brūnu un Vitāliju Vinogradovu  – Berga Bazāra oranžās koka ēkas birojā pārņēmis mulsums. Arhitekte paraksta gatavo Saullēkta verandas projektu. Tas ir Zaigas Gailes arhitektu biroja dāvinājums Popes muižai.

Vārti

Ieva Akuratere: Ir ļoti skaisti, ka VĀRTI stabili turas

"Pat izjūtu sakrālu vērtību tam visam, jo mazliet aizmirstā brīvdabas estrāde atgādināja senu, mītisku templi..."

Vārti

Popes brīvdabas estrādē koncertēs Latvijas rokmūzikas ikonas. Pieejamas 800 biļetes

Sestdienas, 25. jūlija, vakarā Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē ar Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna atjaunotās 1984. gada rokoratorijas “Kā jūra, kā zeme, kā debess” pirmatskaņojumu grupas “Pērkons” izpildījumā un grupas “Turaidas roze” koncertu vērsies piektie VĀRTI.

Vārti

Vēstule no Maltas

Maija Kalniņa: "Es sēžu terasē, virs pilsētas jumtiem, vēroju, kā vieta mostas un man jādomā arī par Tevi, Pope. Šeit, Dienvidjūras salā Maltā, uz kuru mans ceļš šoruden atvedis, es esmu satikusi atkal kādu vietu, kura iepriekš man bija tikai kontūra kartē un daži vispārzināmi fakti par to."